W poprzednim tekście opisywane było wyjątkowe zestawienie kolorystyczne, jakie można osiągnąć poprzez zestawienie beżu i bieli z naturalną barwą drewna. Ustaliliśmy, iż jest to połączenie niezwykle wdzięczne, które pasuje do pomieszczenia niezależnie od jego stylu przewodniego. Dzisiaj kontynuujemy temat, rozbudowując go o inne pokoje. Innymi słowy — przejdziemy do urządzania innych, nieopisanych dokładnie w poprzednim wpisie pomieszczeń.

Nowoczesna kuchnia urządzona w beżu, bieli i drewnie
projektowanie wnętrz

Kuchnia — podobnie jak salon — jest dość często odwiedzanym pomieszczeniem, w którym można spędzić wiele godzin dziennie. Z tego względu warto ją urządzić w taki sposób, by cieszyła oko. Oczywiście nie należy też zapomnieć przy tym o wygodzie użytkowania. Jednak w jaki sposób wykorzystać w trakcie jej aranżacji beż, biel oraz drewno? Tutaj na początek warto jest wziąć pod uwagę styl przewodni pomieszczenia, gdyż wykorzystanie barw może bardzo różnić się w zależności od tego, czy kuchnia ma być urządzona nowocześnie, czy klasycznie. Nowoczesna kuchnia rządzi się odrobinę innymi prawami niż ta klasyczna. Często jest ona otwarta na salon lub jadalnie, ma mniejszą przestrzeń i ustawiona jest najczęściej na planie prostokąta z jednym wejściem (co tworzy charakterystyczny kształt „U”). Zwykle też zawiera w swojej budowie wyspę kuchenną. Stwarza to pewne problemy. Jeżeli kuchnia jest połączona z innym pomieszczeniem, to trzeba brać to pod uwagę w trakcie jej urządzania. Nie chcemy przecież osiągnąć dysharmonii aranżacji lub — wręcz przeciwnie — nie stworzyć całkowicie jednolitego otoczenia. Jak więc podejść do samego zestawienia kolorystycznego? W trakcie projektowania wystroju wnętrz warto będzie postawić na białą podłogę oraz czarno-białe meble kuchenne z wyłączeniem blatów, które powinny być wykonane z drewna. W tym wypadku kolor oraz rodzaj drewna jest kwestią gustu, gdyż do czarno-białych mebli pasuje zarówno klasyczne, ciepłe drewno, jak i to w barwach szarości lub popiołu. Należy jednak pamiętać o jednym ważnym elemencie — jeżeli kuchnia jest połączona z salonem lub jadalnią, blat nie powinien być w tym samym kolorze co stół lub inne meble w tych pomieszczeniach. Beżowe natomiast mogą być rozmaite dodatki — rękawice kuchenne, ściereczki, zasłony bądź rolety. Do konkretnych, jaśniejszych blatów można dobrać także zlew z beżowego marmuru.

Projekty wnętrz domów — a co za tym idzie, również kuchni — nie zawsze muszą być proste i ustalone według konkretnego kanonu. Jeżeli kogoś interesuje wyjątkowe, niepowtarzalne wnętrze, to powinien eksperymentować z kolorami oraz najróżniejszymi stylami. Jako że jest to trudniejsze niż trzymanie się przedstawionych powyżej reguł aranżacji, projektowanie wnętrz warto powierzyć specjaliście w tej dziedzinie. Pomoże on urzeczywistnić nawet skomplikowaną wizję, jak również pomoże stworzyć kuchnie lub inne wnętrze, dostosowane zarówno pod względem użyteczności, jak i wyglądu.