projekty wnętrz

Beż, biel i drewno to dość nietuzinkowe połączenie, które niejednokrotnie podbijało serca ludzi oraz królowało na blogach, a także na łamach gazet poświęconych aranżacji wnętrz. Dlaczego to zestawienie kolorystyczne zyskało aż taką popularność? Głównie ze względu na swoją uniwersalność — można je wykorzystać zarówno w kuchni, jak i w salonie, łazience czy sypialni. Nie ma tu też znaczenia, w jakim stylu pomieszczenia te są urządzane. To połączenie pasuje zarówno do pokoju urządzonego nowocześnie, jak i do typowo klasycznej aranżacji. Jak jednak wykorzystać to połączenie w praktyce? Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Każdy ma swój gust, a nawet najbardziej uniwersalne zestawienie kolorystyczne architekt wnętrz może dostosować indywidualnie do danej osoby. Istnieją jednak „klasyczne” wyjścia, które być może okażą się tymi idealnymi. O jakich wyjściach mowa?

Beżowe ściany, białe dodatki i drewniane zdobienia, czyli aranżacja wnętrza salonu

projekty wnętrzSalon jest zawsze ciekawym pomieszczeniem do aranżacji. To miejsce, w którym spędza się najwięcej czasu w ciągu dnia. Jest to też miejsce spędzania wolnego czasu z rodziną oraz przyjmowania gości — musi więc nie tylko być wygodny, ale także cieszyć oko. Jak więc zaaranżować salon, bazując na wcześniej opisywanym połączeniu? Najprościej będzie zestawić ze sobą jasnobeżowe ściany, meble, ozdoby oraz panele wykonane z ciemniejszego drewna (dębu lub buku), a także białe dodatki takie jak firanki, lampy lub dywany. Pozwoli to nam stworzyć ciepłą, przytulną aranżację która przypadnie do gustu każdemu domownikowi oraz gościom. Nie ma tu większego znaczenia styl. Miłośnicy nowoczesności mogą dodać kilka metalowych akcentów oraz wybrać kanapę i fotele w żywych kolorach. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby pójść zupełnie inną ścieżką i postawić na popularne w tym sezonie odcienie szarości, lub zestawić oba motywy i stworzyć zupełnie wyjątkową aranżację Osoby preferujące klasyczne wnętrza mogą pozwolić sobie na ciężkie, kolonialne meble oraz metalowe dodatki w stylu industrialnym. Całość doskonale może dopełnić elegancki, biały dywan, zakrywający częściowo panele.

Projektowanie wnętrz mieszkań nie jest łatwym zadaniem. Warto skonsultować się z profesjonalistą, dla którego łączenie kolorów nie ma żadnych tajemnic. Osoby bardziej kreatywne mogą jednak samodzielnie spróbować swoich sił w zestawianiu kolorów i tworzeniu wyjątkowych aranżacji. Beż, biel i drewno mogą być dobrym punktem wyjścia – ich łączenie nie jest tak trudne, a świetnie się ze sobą komponują. Jak jednak wykorzystać je w innych pomieszczeniach? O tym napiszemy w kolejnym wpisie!